Home › Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Wzmożony ruch na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu

Na obszarze bliskich niewielu lat, sytuacja w branży lokali we Wrocławiu diametralnie się zmieniła. Około orientacyjnie 5 lat temu mogliśmy kupić kolejne mieszkanie w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę.

Niestety, obecnie ceny nowoczesnych nieruchomości we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład panują w mieście stołecznym Polski lub na Pomorzu.

Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na dolnośląskim rynku nieruchomości, którego efektem jest budowa nowych lokali, zostaje przede wszystkim duża migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracy, przywabiają so siebie rzeszę ludzi którzy chcą poprawić stan swojego bytowania. Największym rozrostem charakteryzuje się branża IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani.

Efektem napływu nowych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na nieruchomości mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia.

Sporą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn.

Jednakże odnajdują się nabywcy drogich lokali, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski.

W powiązaniu z tym właściciele nieruchomości mogą pozwolić sobie na ustalanie dużych stałych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi około osiemset złotych za miesiąc..
Polecamy również: http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-wroclaw Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?