Home › Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Wsparci agencji filmowych – podnośnik koszowy

Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci ukazują się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże produkcja filmu jest o wiele bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach.

Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy.

Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te maszyny znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą specjalistycznych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrego materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>