Home › Tuzin słów o plastyce

Tuzin słów o plastyce

Korekcja małżowin usznych, zwana także w naukowym słownictwie otoplastyką, jest jednym z bardzo często wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej. Problem związany z odstającymi uszami jest dla wielu ludzi (zarówno młodzieży, jak także osób dorosłych) problemem, który bardzo niedobrze oddziałuje na wszystkie części życia.

ludzie nie rzadko narzekają na małe poczucie własnej wartości, awersję do wspólnych wyjść, trudności z nawiązywaniem kolejnych kontaktów, a a jeśli chodzi o dzieci i niepełnoletnich objawiają się także złe oceny w szkole i odcięcie od rówieśników.

dzieje operacji jakim jest korekcja uszu sięga XIX wieku, kiedy to jeden z zachodnich lekarzy - Johann Friendrich Dieffenbach dokonał po raz pierwszy korekty uszu (był to jednak zabieg wykonany po urazie uszu). Natomiast zabieg korekcji uszu ze z powodów estetycznych został pierwszy raz przeprowadzony w 1881 roku w dwóch częściach. jednak w 1890 roku zaktualizowano wykorzystane sposoby tak, aby blizna po przeprowadzeniu zabiegu była bardzo mało do zauważenia. Podstawową sprawą przed przeprowadzeniem operacji korekcji małżowin usznych jest oczywiście spotkanie z specjalistą lub otolaryngologiem, który kwalifikuje pacjenta do operacji korekcji małżowin usznych. podstawowym czynnikiem kwalifikującym do zabiegu korekcji uszu są znaczne odchylenia od anatomicznego kształtu i położenia uszu. Zabieg powinien być wykonywany u osób, u których wada sprawia zauważalne obniżenie jakości życia, problemy z adaptacją z ludźmi lub kłopoty z pracą w kontekście prac, w których niezbędne jest noszenie technicznego nakrycia głowy - hełmu czy kasku..
Źródło tego artykułu: geburtstagsgrüße für männer

<< Poprzedni
Następny >>