Home › Podział majątku podczas rozwodu

Podział majątku podczas rozwodu

Procesy rozwodowe nie należą do najprzyjemniejszych, w głównej mierze jeżeli są przeprowadzane w charakterze sporu.

W takich okolicznościach liczymy na dużą zdolność naszego radcy prawnego, który doprowadzi do sprawnego załatwienia sprawy.

Niestety biurokracja w Polsce nie jest łagodna nawet w warunkach współdziałania współmałżonków, którzy chcą przeprowadzić sprawę kompromisowo bez orzecznictwa o odpowiedzialności. Dlatego trzeba nastawić się na żmudny proces administracyjny.

Jak przyszykować się na starcie rozwodowe w sądzie? O tym przekonacie się czytając ten tekst.

Rzeczywistość rozwodowa niestety jest bezlitosna, każda strona musi zadbać w niej o osobiste zyski.

Częstymi przypadkami w małżeństwach jest fakt, że mężczyzna zarobkuje więcej. W chwili przewodu rozwodowego nie ma to wartości ponieważ dobytek jest rozważny jako zbiorowy. Z tego powodu jeśli jesteś osobą, która wniosła do związku większą ilość funduszy, musisz zadbać o komfortowy podział majątku.

Niezależnie od tego czy jesteś stroną przygotowującą pozew czy nie, z pewnością dobrym planem będzie przejrzenie wszystkich obowiązków finansowych i interesów. Najprościej znaleźć i zachować wszelkie papiery dotyczące transakcji, łącznie z podarunkami pożyczaniem pieniędzy czy kosztami biznesowymi.

Prócz tego należy być wyczulonym na swoją poufność.

Dobrze upewnić się czy druga strona nie ma dostępu do naszych maili oraz dostępów zwłaszcza jeśli korzystamy z z usługi prawniczej odnośnie rozwodu. Należy też zwrócić wzrok na bezpieczne schowanie papierów. Niestety trzeba uświadomić sobie że, będziemy stale monitorowani ponieważ druga strona może chcieć dostać wiadomości, które podziałają na jej korzyść.

Nawet jeśli jesteście w zgodzie warto zadbać o swój interes!.