Home › Mieszkania na obrzeżach – czy to się opłaca?

Mieszkania na obrzeżach – czy to się opłaca?

Zakup indywidualnej nieruchomości, jest dla większości z nas marzeniem życia. Nie na darmo rozmawia się o tym, że dofinansowanie spala bardziej niż związek. Zakup mieszkania, uwalnia nas z przymusu comiesięcznego przepuszczania sporej ilości zasobów finansowych na czynsze, które aktualnie w naszym kraju nie należą do niskich. Nabycie lokalu, nawet przy konieczności zdobycia dużej pożyczki, zapewnia nam pewność inwestycji we własną przyszłość, z tego powodu że wszelki pieniądz ulokowany w nieruchomość w przyszłości na pewno się zwróci.

Decydując się na nabycie nowoczesnego lokalu, bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Szczególnie ważnym elementem przy selekcji własnego mieszkanka jest jego lokalizacja. Oczywiście nadal musimy brać pod uwagę zasadę – im bliżej centrum tym większe ceny. Jednak, wypada zastanowić się nad tym, czy lokal ulokowany w centrum jest odpowiednim pomysłem.

Aktualnie dominującym trendem, który jest obecny na rynku mieszkaniowym jest selekcja lokalu, w rejonach nieznacznie odległych od ścisłego centrum, jednakże z bogatą infrastrukturą.

Mamy wtedy szansę korzystać z udogodnień, jakie świadczy nam miejska przestrzeń, ale równocześnie możemy korzystać z uroków licznych miejsc zielonych i rekreacyjnych. Przykładem takiego obszaru są wrocławskie Krzyki.

Lokale znajdujące się w tej okolicy cieszą się bardzo sporą popularnością. Dzieje się tak ze względu na nadzwyczaj dobrą komunikację tej strefy z centrum miasta, ale i sprzyjające warunki przypominające przedmieścia. Na Krzykach znajdują się malownicze parki, stare osiedla willowe, a też obszary służące rekreacji. Mieszkania ulokowane w rejonach Krzyków, niejednokrotnie są bardziej pożądane niż te znajdujące się w ścisłym centrum..
Odnośnik do strony: nowe mieszkania Krzyki